Menu Zamknij

Ile trwa wdrożenie systemu ibcsTiger?

wdrożenie systemu magazynowegoWdrożenie systemu WMS to prawdziwa rewolucja dla każdego magazynu. Jednak zanim nastąpi chwila, w której pracownicy waszej firmy będą w pełni mogli skorzystać z możliwości nowoczesnego Warehouse Management System, należy przeprowadzić proces wdrożenia, za który odpowiedzialni są eksperci IBSC Poland. Jednym z podstawowych pytań, jakie zadawane są przez osoby zamawiające nasz autorski WMS, jest kwestia, ile trwa wdrożenie systemu ibcsTiger.

Konferencja „Magazyn Nowych Wyzwań 2022”. Panel dyskusyjny.

Proces wdrożenia WMS zależny jest od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest rozmiar firmy, w której ma odbyć się wdrożenie. Oczywiście jesteśmy w stanie wdrożyć WMS ibcsTiger w każdym rodzaju działalności, niezależnie od rozmiaru i poziomu zaawansowania procesów logistycznych. To jednak właśnie wielkość firmy oraz stopnień skomplikowania procesów w konkretnym magazynie decydują o tym, jak długo, trwać będzie wdrożenie i po jakim czasie pracownicy magazynu będą mogli w pełni korzystać z mocy WMS ibcsTiger.

Każdy proces wdrożenia, niezależnie od tego, w jakiej firmie odbywa się, dzieli się na pięć głównych faz, których długość trwania determinuje całościowy czas realizacji procesu wdrożenia WMS.

  1. Faza pierwsza wdrożenia WMS – analiza wymagań i potrzeb firmy
    Ten etap prac to głównie zdefiniowanie celów wdrożenia i oszacowanie kosztów. To pierwszy z dwóch etapów planowania. Pozwala on na dokładne określenie wymagań, a co za tym idzie całościowe zaplanowanie budżetu wdrożenia WMS ibcsTiger w zamawiającej go firmie.
  2. Faza druga wdrożenia WMS – analiza przedwdrożeniowa Na tym etapie prac przygotowujemy zaawansowany projektu systemu, który obejmuje między innymi identyfikację wymagań klienta odnośnie funkcjonowania magazynu. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze dopasowanie systemu ibcsTiger do potrzeb firmy
  3. Faza trzecia wdrożenia WMS – Implementacja dodatkowych modyfikacji interfejsów do systemu zewnętrznego Na tym etapie nasi eksperci odpowiadający za wdrożenie WMS ibcsTiger przygotowują wszystkie dodatkowe komponenty, które, jak wykazały wcześniejsze etapy przygotowań, są najważniejsze z punktu widzenia końcowych użytkowników systemu oraz specyfiki działalności firmy, która będzie z niego korzystać.
  4. Faza czwarta wdrożenia WMS – wdrożenie właściwe „Główna” faza procesu wdrożenia systemu WMS. To właśnie na tym etapie nasi eksperci wykonują skomplikowany, ale wielokrotnie przećwiczony, proces całościowej implementacji Warehouse Management System ibcsTiger w firmie.
  5. Faza piąta wdrożenia WMS – prace końcowe i odbiórUruchomiony w tej fazie projekt przenoszony jest do obszaru wsparcia i przygotowywany jest finalny protokół odbioru systemu.

Ile trwa wdrożenie WMS?

Zaprezentowane powyżej etapy prac składają się w całości na kompletny proces wdrożenia systemu WMS ibcsTiger. Proces taki jesteśmy w stanie zrealizować najkrócej w ciągu około trzech miesięcy. Jednak rozmiar firmy, a także ilość oraz stopnień skomplikowania procesów w konkretnym magazynie mają znaczący wpływ na termin zakończenia prac. Nasze najdłuższe, a zarazem najbardziej skomplikowane wdrożenia, trwały około pół roku. Były to jednak operacje przeprowadzone dla największych polskich firm (przypominamy, że WMS ibcsTiger wdrożyliśmy między innymi w takich firmach jak: T.G. BEWA, Hutchinson Żywiec, Dekorglass czy DPD).

Zatem proces wdrożenia systemu ibcsTiger trwać może od trzech miesięcy do pół roku. Co ważne do czasu tego warto doliczyć okres szkoleń, które powinny nastąpić po wdrożeniu, i które pozwalają na to, by nowo wprowadzony system WMS był jak najpełniej wykorzystany w celu usprawnienia pracy magazynu. Czas trwania wdrożenia WMS to jednak dopiero początek wielkiej zmiany w magazynie, którą zapewnia ibcsTiger – WMS, który na lata zmieni oblicze każdej formy zajmującej się magazynowaniem i logistyką.