Menu Zamknij

Dlaczego ibcsTiger może rozwiązać najważniejsze problemy każdej firmy zajmującej się magazynowaniem i logistyką?

Każdy, kto choć przez jakiś czas pracował w branży logistycznej, zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi problemami zmagać muszą się osoby zajmujące się magazynowaniem i logistyką. Praca w tak zaawansowanej i skomplikowanej branży wymaga zwracania uwagi na wiele z pozoru nieistotnych, czynników, które tak naprawdę decydują o prawidłowym funkcjonowaniu firmy logistycznej. Część z pomyłek oraz problemów może pomóc ograniczyć dobrze wyszkolona ekipa, ale nawet najbardziej doświadczony pracownik nie jest w stanie ustrzec się przed błędami, które całkowicie wyeliminować potrafi nowoczesna technologia!

Konferencja „Magazyn Nowych Wyzwań 2022”. Panel dyskusyjny.

Nowoczesny system WMS ibcsTiger

Z pomocą wszystkim pracownikom branży logistycznej od jakiegoś czasu przychodzą na szczęście systemy typu WMS. Jednym z najlepszych systemów tego typu jest dostępny na polskim rynku ibcsTiger. Produkt stworzony przez zespół ekspertów IBCS Poland to rozwiązanie, które może zaradzić najważniejszym problemom każdej firmy zajmującej się magazynowaniem i logistyką.

System ibcsTiger pozwala na rzeczywistą realizację strategii magazynowej takiej jak FIFO, FEFO lub LIFO. Te atuty to jednak tylko przysłowiowy czubek góry lodowej ważny dla zarządu. WMS stworzony przez naszych specjalistów pozwala bowiem na wprowadzanie zmian realnie odczuwalnych przez wszystkich pracowników (również tych zatrudnianych sezonowo) firmy logistycznej, centrum spedycyjnego lub magazynu! Weźmy na przykład tak nielubianą przez niektóre osoby inwentaryzację. System ibcsTiger pozwala nie tylko na skrócenie czasu inwentaryzacji i uproszczenie do minimum tego całego procesu, ale również, dzięki automatycznej identyfikacji towarów, umożliwia osiągnięcie prawdziwego ideału, czyli braku konieczności blokowania całego magazynu na czas wykonania operacji inwentaryzacyjnej! Stąd jesteśmy już tylko o krok od realizacji marzenia każdej osoby zarządzającej magazynem, czyli maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej. Firma korzystająca z WMS ibcsTiger może swobodnie zarządzać całą przestrzenią magazynową, planując rozkład towarów w taki sposób, by uniknąć chaosu i jeszcze sprawniej kontrolować i wydawać konkretne partie. Co ważne, dzięki WMS ibcsTiger, możliwe jest stałe uzyskiwanie informacji o dostępnym stanie magazynowym. Można przy tym uwzględnić wszystkie istotne dla prac magazynu atrybuty towarów takie jak partia, termin przydatności czy kolejność przyjęcia towaru.

WMS ibcsTiger, czyli realna oszczędność

Zakup własnego systemu WMS to inwestycja, która zwróci się w bardzo krótkim czasie. Powód? Tylko WMS tak zaawansowany, jak ibcsTiger pozwala na jednoczesne zmniejszenie czasu i kosztów wykonania operacji magazynowych oraz zmniejszenie ilości pomyłek. Każdy wyeliminowany błąd to nie tylko brak strat, ale też możliwość wdrożenia programu oszczędnościowego, a także duży plus wizerunkowy dla firmy, która będzie postrzegana przez swoich klientów jako rzetelna i niezawodna.

Oszczędności związane z eliminacją pomyłek to jednak tylko jeden z atutów nowoczesnego systemu magazynowego takiego jak ibcsTiger. Innym jest ograniczenie czasu potrzebnego na szkolenie nowych czy sezonowych pracowników. Dzięki funkcjom, jakie posiada ibcsTiger, możemy nie tylko przydzielać prostsze zadania mniej zaawansowanym pracownikom, ale także kontrolować pracę magazynierów, dzięki rejestrowaniu każdej operacji z identyfikatorem użytkownika, który daną czynność wykonał. Pozwala to na szybkie namierzenie źródła ewentualnego błędu i opcjonalne pouczenie lub nawet doszkolenie osoby odpowiedzialnej za błąd. Zresztą, po co popełniać błędy skoro można je wyeliminować w stu procentach? W systemie ibcsTiger każdy użytkownik systemu może mieć przydzielone indywidualne uprawniania do dowolnej operacji magazynowej w systemie. Dzięki temu trudniejsze zadania będą przydzielane tylko odpowiednio wykwalifikowanym pracownikom, a te prostsze pozostawione młodszym stażem magazynierom, którzy dodatkowo nie będą nawet mieli okazji popełnić większego błędu, gdyż taka możliwość będzie po prostu dla nich niedostępna!

Oszczędnością, o której tak rzadko mówi się w kontekście systemów typu WMS, jest również całkowita eliminacja dokumentów papierowych w pracy magazynu. Pozwala to nie tylko na zoptymalizowanie kosztów związanych z drukiem, ale także na wprowadzenie realizacji procesów w trybie zadaniowym i w czasie rzeczywistym.

Każda firma logistyczna, centrum spedycyjne czy magazyn ma oczywiście swoje problemy, które zależne są od bardzo wielu czynników. Jak widać na tych kilku bardzo podstawowych i ogólnych przykładach – wdrożenie systemu WMS ibcsTiger pozwala rozwiązać nie tylko te najmniejsze, ale także te najbardziej skomplikowane problemy każdej firmy zajmującej się logistyką magazynowania.