Menu Zamknij

Czym jest system ibcsTiger?

W poprzednim artykule staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Czym są systemy WSM? Poza charakterystyką Warehouse Management System opowiedzieliśmy o ich najważniejszych funkcjach oraz o tym, jak wdrożenie własnego WMS może pomóc usprawnić pracę procesów w magazynie lub centrum logistycznym. Zalet systemów do zarządzana magazynami jest wiele, a każdy z ich użytkowników z pewnością ma swoją listę korzyści, stworzoną w trakcie wielu godzin pracy na terenie magazynu.

Konferencja „Magazyn Nowych Wyzwań 2022”. Panel dyskusyjny.

Jak powstał system ibcsTiger?

System ibcsTiger to flagowy produkt firmy IBCS Poland. Firma nasza należy do IBCS Group (International Bar Code Systems Group), która działa w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i na Węgrzech. IBCS Poland oferuje profesjonalne rozwiązania logistyczne do zarządzania magazynami, monitorowania procesów produkcyjnych, zarządzania procesami typu In-Store w placówkach handlowych, a nawet wspierania pracy w terenie przedstawicieli handlowych, serwisantów lub ekip remontowych. Wszystkie rozwiązania oferowane przez naszą firmę pozwalają zwiększyć wydajność i skuteczność procesów przeprowadzanych przy ich użyciu oraz obniżyć koszty i przyczynić się do wzrostu przewagi konkurencyjnej.

 

System ibcsTiger to autorski system WMS stworzony przez ekspertów IBCS Poland na bazie ich wieloletniego doświadczenia w pracy z klientami. Dokładna analiza potrzeb klienta, jego środowiska pracy oraz zagrożeń i wyzwań, jakie czekają na każdą firmę, która zajmuje się logistyką, pozwoliło na takie zaprogramowanie funkcjonalności systemu, aby był on rozwiązaniem kompletnym i dostosowanym do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Obszary działania systemu WMS ibcs Tiger

ibcsTiger stworzyliśmy z myślą o firmach, które wymagają więcej. Zależało nam na tym, żeby dostarczyć im produkt, który nie tylko spełni ich bieżące oczekiwania, ale będzie przystosowany do wymogów pracowników wraz z rozrostem przedsiębiorstwa i zwiększeniem się ilości zadań. Dlatego postanowiliśmy stworzyć od podstaw całkowicie nowy, autorski system WMS.

system magazynowy

ibcsTiger pozwala między innymi na:

 • nadzorowanie operacji magazynowych,
 • kompleksowe zarządzanie zasobami,
 • integrowanie przepływu towarów i jednostek logistycznych,
 • usprawnienie procesu szkolenie nowych oraz sezonowych pracowników,
Czym jest system ibcsTiger?

System ibcsTiger przydatny jest w takich procesach jak:

 • przyjęcia i dostawy towaru,
 • przemieszczania towaru w obrębie jednego lub między kilkoma magazynami,
 • wydawanie lub wysyłki towaru,
 • inwentaryzacja,
 • produkcja,
 • konfekcjonowanie oraz pakowanie i przepakowywanie zasobów.

Nasz autorski Warehouse Management System pozwala także na:

 • automatyczny przydział lokalizacji dla produktów przyjmowanych do magazynu lub transferowanych pomiędzy lokalizacjami,
 • usprawnienie przepływu towaru pomiędzy jednostkami zgodnie z zasadami FIFO, LIFO, FEFO,
 • zautomatyzowanie procesu wydania/przyjęcia opakowań zwrotnych wraz z wydawanym/ przyjmowanym towarem,
 • generowanie zaawansowanych raportów i analiz dotyczących wszystkich obszarów, jakie obsługuje WMS,
 • wsparcie procesu spedycji i szybkiej dystrybucji bardzo dużej ilości towaru wraz z połączeniem z zewnętrznymi narzędziami spedycyjnymi i podziałem wysyłki towarów na mniejsze lub większe grupy z uwzględnieniem koniecznych wyjątków czy zamówień specjalnych.

Gdzie i jak WMS ibcsTiger może usprawnić pracę magazynu?

Wymienione powyżej obszary działania, funkcje i możliwości systemu zarządzania magazynem ibcsTiger to jednak tylko część korzyści, które zyskuje firma wraz ze wdrożeniem tego doskonałego systemu. Jego praca jest w stanie wspierać pracowników magazynu na każdym etapie ich działań.

Dyspozytor dzięki ibcsTiger może grupować oraz planować operacje, a także przydzielać je określonym pracownikom. W tym samym czasie w zewnętrznym systemie (ERP lub FK) współpracującym z naszym WMS może trwać zaawansowana obróbka dokumentów, a w magazynie zlecona przez dyspozytorów praca związana ze składowaniem, transferem oraz konfekcjonowaniem asortymentu, który poprzez obszar komplementacji przygotowywany jest do wysyłki lub przyjmowany bezpośrednio z obszaru wejścia/wyjścia.

Wyposażeni w profesjonalne czytniki i terminale pracownicy są w stanie na bieżąco przygotowywać i drukować etykiety pozwalające na śledzenie drogi towaru. Co ważne ibcsTiger może współpracować z systemem kompletacji głosowej ibcsVoice, dodatkowo ułatwiając pracę i pozwalając na „uwolnienie” rąk oraz zapewnienie pracownikom tak pożądanej swobody i wygody prowadzonych przez nich działań.

Prawda jest taka, że tak krótki artykuł nie jest w stanie przedstawić wszystkich zalet WMS ibcs Tiger. Aby pokazać je wraz z przykładami zastosowania w konkretnych sytuacjach konieczne byłoby zrobienie tego w przynajmniej kilkudziesięciu tego typu wpisach! Dlatego wszystkie osoby, które mają problemy z obsługa magazynu lub chcą jeszcze bardziej obniżyć koszty obsługi logistyki w swojej firmie zapraszamy do kontaktu z nami pod mailem kontakt@ibcsTiger.pl lub numerem telefonu +48 18 44 21 666.